návrat na úvodní stránku

 
              Home | Povinné informace | E-podatelna | Úřední deska
Obecní úřad Sudovo Hlavno
294 76  Sudovo Hlavno 15
telefon: 326 971 081, e-mail: ou@sudovohlavno.cz

   
  Ochotnický spolek Hlavnováček   


Hlavnováček byl založen v roce 2007.
Prvním počinem souboru bylo nastudování pohádky O ŠÍPKOVÉ RůŽENCE.
V pohádce si zahrálo 15 hlavnovských dětí, které se s radostí vžily do svých rolí.
Představení se hrálo 2. prosince 2007 na sále restaurace U Sedláčků.
Od roku 2008 hrají pod názvem Hlavnováček také dospělí ochotníci ze Sudova Hlavna.
Premiéra ochotnického divadla se koná vždy v adventním čase.


thn_IMG_2483.jpg Jak utopit doktora Mráčka - ochotnické divadlo v Sudově Hlavně

thn00025.jpg Oblíbená komedie S tebou mě baví svět v podání ochotnického souboru Hlavnováček

thn_IMG_4317.jpg Fotografie z ochotnického divadla: Slunce, seno a pár facek, aneb Slunce, seno, Hlavno

thn00017.jpg Ochotnické divadlo
V sobotu 13. prosince 2013 sehráli hlavnovští ochotníci před zaplněným sálem hostince U Sedláčků pohádku Hrátky s čertem. Vysloužilý voják Martin Kabát obehrál čerty v kartách, zachránil princeznu Dišperandu a nádavkem k tomu dostal za ženu Káču.
 

thn00006.jpg 13.12.2012
Ochotnické divadlo

thn_divadlo 012.jpg Ochotnické divadlo a zpívání u zvoničky
Letošní premiéra ochotnického divadla se konala v sobotu 10. prosince. Hlavnovští ochotníci tentokrát nastudovali pohádku S čerty nejsou žerty a na sále hostince u Sedláčků tak nechyběl vykutálený pan správce, Dorota, lucifer či kaprál. O oblíbenosti amatérského divadla asi nejlépe svědčí počet návštěvníků, do Hlavna jich přišlo a přijelo na 300. Svým častým potleskem během hraní dávali najevo, že se jim pohádka líbí. Po skončení divadla následovalo zpívání na návsi u zvoničky, kde vystoupili členové chrámového sboru Václav působícího při kostele Panny Marie ve Staré Boleslavi. Pro všechny příchozí zde bylo připraveno svařené víno i čaj na zahřátí, na ochutnání vánoční cukroví upečené místními hospodyňkami.

PRINCEZNA ZE MLEJNA aneb HRÁTKY S OLDŘICHEM
Fotografie zachycují momenty z prosincové premiéry ochotnického představení místního souboru Hlavnováček, který tentokrát sáhl opět po pohádce. Hra nese název Princezna ze mlejna aneb Hrátky s Oldřichem. Strhující výkony ochotníků odměnili diváci dlouhotrvajícím potleskem.s

Mrazík
V sobotu 12. prosince se v Sudově Hlavně konala společenská událost roku – hrálo se ochotnické divadlo. Stalo se již tradicí, že v tomto předvánočním čase předvede místní soubor Hlavnováček nové představení. Letos se hrály dvě pohádky. Děti zahrály pohádku O dvanácti měsíčkách a dospělí nastudovali známou ruskou pohádku Mrazík. Všichni účinkující podali výborné výkony, Baba Jaga měla na pódiu svou chaloupku na kuřích nohách, ale ani svými čáry se jí nepodařilo překazit setkání Ivana s Nastěnkou. Marfuša zůstala na ocet, ženicha jí nesehnal ani Děda Mrazík. Na ochotníky se přišlo podívat na 250 lidí, a že se představení líbila, bylo znát podle častého smíchu, který se ozýval z hlediště. Jak po představení hercům řekla jedna z návštěvnic: „Zahráli jste to skvěle a prodloužili jste mi o několik let život, ještě teď brečím smíchy.“ Po divadle se celý soubor a diváci přesunuli na náves ke zvoničce, kde se zpívaly koledy, ochutnávalo a hodnotilo se nejen vánoční cukroví, vyhlášeni a odměněni byli vítězové soutěže o nejchutnější výrobek a to v kategorii ženské i mužské.
thn00010.jpg O SNĚHURCE
V sobotu 13. prosince 2008 vpodvečer se v Sudově Hlavně opět hrálo ochotnické divadlo.
Po loňském úspěchu s uvedením pohádky O Šípkové Růžence v podání místního dětského souboru Hlavnováček si letos ochotníci připravili pohádku O Sněhurce. A to hned ve dvou verzích – tu klasickou zahrály děti z Hlavnováčku a s originálním pojetím, pracovně nazvaným „Sněhurka po třiceti letech“ přišli dospělí ochotníci. Sál hostince U Sedláčků praskal ve švech, na své herce se přišlo podívat na 200 lidí. Pohádku zahrály nejprve děti, po nich následovalo taneční vystoupení mladých hlavnovských tanečnic a po kratičké přestávce sehráli komediálně pojatý příběh o Sněhurce místní dospělí nadšenci. Že se divákům vystoupení líbila, bylo znát podle bouřlivého potlesku, kterým všechny účinkující odměnili. Po skončení představení se všichni přesunuli na náves ke zvoničce, kde se zpívaly koledy, ochutnávalo a hodnotilo se vánoční cukroví od místních hospodyněk a také se podávalo svařené víno a čaj.
thn00002.jpg O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE
Hlavnováček byl založen v roce 2007. Prvním počinem souboru bylo nastudování pohádky O ŠÍPKOVÉ RůŽENCE. V pohádce si zahrálo 15 hlavnovských dětí, které se s radostí vžily do svých rolí. Kostýmy malých herců pomohly ušít ochotné maminky, pro hlavní postavy byly kostýmy vypůjčeny z půjčovny. Představení se hrálo 2. prosince 2007 na sále restaurace U Sedláčků. V hledišti nezůstalo jediné místo volné a diváci ocenili výborné výkony dětí dlouhotrvajícím potleskem. V letošním roce se Hlavnováček chystá připravit opět nové představení, všichni se tedy máte nač těšit.
2.12.2007
Divadelní představení pohádky „O Šípkové Růžence“ v podání  dětského ochotnického souboru Hlavnováček
   
Použité fotografie - fotoarchiv obce Sudovo Hlavno

 

©2007-2010 OBEC SUDOVO HLAVNO, všechna práva vyhrazena